اپلیکیشن کتاب سبز
کتاب سبز
دانلود کتاب رایگان
موجود در کافه بازار و گوگلی پلی
نصب رایگان
دانلود روزانه بهترین کتاب‌ها در کانال تلگرام کتاب سبز

عضویت در کانال کتاب سبز

اپلیکیش اندروید کتاب سبز منتشر شد

هم اکنون رایگان نصب کنید

موجود در کافه بازار و گوگل پلی

دانلود کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام

(۱)

پیشنهاد ویژه
چگونه زندگی را آسان کنیم: 100 روش برای آسان کردن زندگیکتاب فیض بوکادبیات و اقتصاد آزادیقدرت روحزمانی برای انقراض خاندان فخر ملکیطرز فکر: روانشناسی نوین موفقیتبعد از زلزلهتغذیه در ماه تزکیهمجموعه میدگاردجامعه شناسی تحریفات عاشورا
جزئیات کتاب
معرفی کتاب

در دورهای که قالب، ذهن شاعران را به خود مشغول کرده بود و بحث نیمایی یا سپید بودن شعر دغدغه اصلی آنان شده بود و داستان نویسان گرفتار خلاصه کردن داستان های خود در حد داستانک و داستان کوتاه و داستان کوتاه ِ کوتاه بودند، داستان سرایی شاعر مسلک بدون آنکه داعیه ایجاد تحول یا پدرخواندگی در داستان داشته باشد و شاید بدون اینکه خود بداند "رمانشعر فارسی" را پایه ریزی کرد.

وی که با داشتن "ابن مشغله" و "بار دیگر شهری که دوست میداشتم" تجربه زبانهای متفاوت را در پرونده داشت با نوشتن " یک عاشقانه آرام " تحولی شگرف و بی نظیر را در ادبیات فارسی رقم زد.

نادر ابراهیمی که خود را در زمینه داستان نویسی استادی مسلم می یافت برای داستان نوشتن و رعایت قواعد داستان نویسی خود را در زحمت نمی دید به همین سبب در نوشتن یک عاشقانه ی آرام به دنبال چیزی فراتر از داستان بود. این چیز می توانست شعر باشد اما با لذتی که ابراهیمی از داستان می برد نمی توانست به شعر به عنوان ایستگاه بعدی داستان بنگرد چرا که شعر نیز هنری موازی داستان است. شاید همین مساله ابراهیمی را بر آن داشت که این دو هنر را به یکدیگر پیوند دهد. کاری که شاید آرزوی بزرگ بسیاری از نویسندگان بوده باشد اما هر کسی نمی توانست در هر دو هنر تا بدان حد برسد که اثری بزرگ را از تلفیق آنها بیافریند.

شاید بتوان نثر سنگین و فخیم شکسپیر را تلاشی برای دستیابی به این آرزو قملداد کرد اما به نظر نمی رسد شکسپیر هیچ گاه جز به ارائه داستان هایی عالی و آهنگین در قالب داستان و نمایشنامه اندیشیده باشد.

در این میان طه حسین نویسنده بزرگ جهان عرب نیز با " دعاء الکروان " سعی کرد قدم در این راه بگذارد اما این کتاب طه حسین (نویسنده ای که تنها تا سه سالگی چشم هایی برای دیدن دیدنی ها داشت) نیز نتوانست از حد دورخیزی برای رسیدن به قله فراتر رود0 گویی هیچ یک از این بزرگان قصد نداشتند از افسون "داستان" فاصله بگیرند. اما ابراهیمی با انتخاب زبان شاعرانه برای رمان یک عاشقانه آرام توانست از مرز داستان محض بگذرد.

اگر کسی نادر ابراهیمی را نشناسد بی شک در صفحه اول یک عاشقانه آرام گمان می کند با یک کتاب شعر روبرو است. ابراهیمی برای نوشتن داستان یک عاشقانه آرام زبانی را بر می گزیند که اگر به طور عمودی نوشته می شد بازشناختن آن از شعر دشوار می نمود:

گیله مرد
از انتهای یک روستای کهنه ی جا مانده از اعصار ِ بر باد رفته
که عاشقان
خالصانه در راه عشقش جان باخته بودند
گذشته بود
از آن روستا
که زمانی صوفیان بزرگ
صوفیانه بر دریاهای عشقش قدم زده بودند
و از کنار قلعه یی که زرتشت پیامبر
خسته
به دیواره اش تکیه داده بود
و گریسته بود
و از کنار مخروبههای قصر حسن لو
و دیواری که جام زرین حسن لو همچون رؤیای یخ در کویر مرگ
جای خالی اش را بر دیوار نهاده بود
گذشته بود
تا به دریایی از گل برسد
که در آن هیچ قایقی تاب نیاورد..

 

 قسمت‌های زیبایی از کتاب:

در میان همه جانوران جهان، فقط انسان‌ها اعدام می‌شوند – به وسیله انسان‌ها. دیگر هیچ جانوری اعدام نمی‌شود و نمی‌کند.

 

تاب آوردم، چرا که جرمم فقط خواستن بود و به این جرم بد می‌کشند اما آنکه کشته می‌شود، سرافکنده نمی‌شود.

 

عشق یک قطار مسافربری نیست تا اگر کمی دیر رسیدی، قطار رفته باشد و تو مانده باشی – با چمدان‌های سنگین، با تأسف، با قطره‌های اشکی در چشمان حسرت.

 

نفرت انگیزترین چیزی که خداوند خدا رخصت داد تا ابلیس به انسان هدیه کند، حکومتی ست که عشق را نمی‌فهمد.

 

در گذشته‌ها به دنبال لحظه‌های ناب گشتن، آشکارا به معنای آن است که آن لحظه‌ها، اینک وجود ندارند.

 

اگر عشق را از جریان عادی زندگی جدا کنیم – از نان برشتهٔ داغ، چای بهارهٔ خوش عطر، قوطی کبریت، دستگیره‌های گلدار و ماهی تازه – عشق همان تخیلات باطل گذرا خواهد بود.

 

بهترین دوست انسان، انسان است نه کتاب.

 

تنها اعتقاد به اینکه سعادت، دور از دسترس ماست، سعادت را دور از دسترس ما نگه می‌دارد.
هیچ چیز همچون اراده به پرواز، پریدن را آسان نمی‌کند.

 

هیچ قله‌ای، آخرین قله نیست. رسیدن غم انگیز است. راه بهتر از منزلگاه است. برویم بی آنکه به رسیدن بیندیشیم، اما واقعاً برویم.

 

حافظه برای عتیقه کردن عشق نیست برای زنده نگه داشتن عشق است.

 

یک بار، یک بار، و فقط یک بار می‌توان عاشق شد. عاشق زن، عاشق مرد، عاشق اندیشه، عاشق وطن، عاشق خدا، عاشق عشق .... یک بار، فقط یک بار. بار دوم دیگر خبری از جنس اصل نیست.

کلمات کلیدی: کتاب صوتی، کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام، دانلود کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی داستان، دانلود کتاب صوتی رمان، دانلود کتاب صوتی نادر ابراهیمی

ادامه
اپلیکیشن رایگان کتاب سبز را نصب کنید و بیش از ۹۰۰۰ کتاب را همیشه همراه خود داشته باشید. اینجا را کلیک کنید.دانلود کتاب - ۴۲.۴ مگابایت
کتابراه - دانلود قانونی کتاب
دسترسی آسان به هزاران کتاب، رمان و مجله با اپلیکیشن کتابراه
نصب رایگان
کتاب‌های مرتبط
بیشتر

دانلود کتاب صوتی فکور

آلبرتو موراویا

مجموعه کتاب
دار و دسته دارعلیعلم واقعی برای کودکانمجموعه کتاب های میان رشته ایمجموعه آشنایی با قرآنایده‌های خلاقانهمجموعه شعر کهن پارسی7 اثر جیم رانداستان های کوچول و موچولکفایت اجتماعی کودک و نوجوانتخفیف ویژه
نظرات
۱۳۹۶/۸/۲۴
با صدای پیام دهکردی نوشته های نادر ابراهیمی بساز بی نظیر هست کاش تمام کتاب های صوتی با صدای آقای پیام دهکردی بود
۱۳۹۶/۶/۴
با کلی ذوق و شوق و صدای دلنشین خانم نصیری تا پایان فصل اول را یک روزه گوش کردم اما متوجه شدم ادامه کتاب موجود نیست
۱۳۹۶/۶/۴
سلام چرا کتاب صوتی کامل نیست لطفا ادامه ش رو هم بزارید
۱۳۹۶/۵/۸
رمانی بسیار ساده و قابل لمس وباعقایدخاص درباره ی عشق خیلی قشنگه
برچسب ها
کتاب صوتی، کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام، دانلود کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی داستان، دانلود کتاب صوتی رمان، دانلود کتاب صوتی نادر ابراهیمی
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان