اپلیکیشن کتاب سبز
کتاب سبز
دانلود کتاب رایگان
موجود در کافه بازار و گوگلی پلی
نصب رایگان
دانلود روزانه بهترین کتاب‌ها در کانال تلگرام کتاب سبز

عضویت در کانال کتاب سبز

اپلیکیش اندروید کتاب سبز منتشر شد

هم اکنون رایگان نصب کنید

موجود در کافه بازار و گوگل پلی

دانلود کتاب رمان رابرت هلمونت

تورج هاشمی (مترجم)
(۰)

پیشنهاد ویژه
جزیره محکومینبه خاطر لی‌لابلندی‌های بادگیرمترجم خود باشیدعشق هرگز فراموش نمی‌کندکوهستان خاکستریویژه محرمشب ستارهالماس‌های قاتلصد سال تنهایی
جزئیات کتاب
معرفی کتاب

کتاب رمان رابرت هلمونت نوشته‌ی آلفونس دوده زندگی پنج ماه نویسنده در تنهایی و در یک گوشه عزلت در میان جنگلی نزدیک پاریس به رشته تحریر در آمده است.

رابرت هلمونت (Robert Helmont) داستانی واقعی توسط نویسنده فرانسوی آلفونس دوده است. این رمان تا حد زیادی برشالوده تجربه واقعی نویسنده در جنگ فرانکو - پروس بنا گردیده است.

رابرت هلمونت قبل از پیشروی قوای اشغالگر آلمان پای خود را می‌شکند و چون نمی‌تواند به پاریس برگردد تصمیم می‌گیرد که در محلی بنام ارمیتاژ در وسط جنگل 'سنار' باقی بماند. تمام افراد قریه‌های مجاور خانه و زندگی خود را ترک کرده و او به تنهایی با پای شکسته می‌بایستی به زندگی خود ادامه دهد. در پنج ماه آینده، او مجموعه‌ای از ماجراها و اتفاقات را به سبک هنرمندانه‌ای تصویر می‌کند. با تبحری که دوده در فرآیند تشریح رنگارنگ و طبیعت‌گرا دارد اطلاعات تاریخی دقیقی در مورد لباس، معماری، غذا، زمان، بالون‌های هوای گرم، کبوترهای نامه‌بر و قتل عام قریب به اتفاق حیوانات جنگل به همراه عشق به طبیعت و تنهایی به‌دست می‌دهد.

جنگل 'سنار' در کتاب‌های دیگر آلفونس دوده نیز ذکرش به‌میان آمده است. به عنوان مثال در کتاب 'جک' محل زندگی جک و مادرش برای سال‌ها این جنگل بوده است.

آلفونس دوده (Alphonse Daudet) که مانند خیلی از هنرمندان عصر خود به‌شدت تحت تاثیر این اشغال نظامی قرار گرفته بود، تلقی خود را از این جنگ مخرب و وحشتناک در کتاب رابرت هلمونت – یاداشت‌های یک گوشه‌گیر - با استادی و هنری کم‌نظیر به تصویر می‌کشد به طوری که خود را در محیط خفقان‌آور جنگ و اشغال نظامی توسط دشمنان احساس می‌کند. این اشغال نظامی و محاصره طولانی پاریس روی ادبیات و هنرهای قرن نوزدهم فرانسه تاثیر فراوانی گذاشت. فرانسوا کوپه در کتاب 'افسانه جوانی' خود به تفصیل جزئیات این جنگ را تشریح کرده است.

تصاویر این کتاب استادانه توسط 'پیکار' و 'مونته گو' ترسیم شده که در موفقیت کتاب که در سال ۱۸۹۲ توسط جرج روتلج در منچستر به‌چاپ رسیده، تاثیر زیادی داشته است. این کتاب برای اولین بار از متن انگلیسی آن به فارسی ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب رمان رابرت هلمونت می‌خوانیم:

گیلار پیر درستکار... وقتی که با من صحبت می‌کرد کاملا برآشفته بود. خود من هم تا حدی تحت تاثیر این مفارغت خیلی سریع قرار گرفته بودم. من به سرعت لباس پوشیده و با هم از پله‌ها پائین رفتیم. در جاده اصلی رئیس جنگل‌داران با تعدادی جنگل‌دار که حدود بیست نفر می‌شدند ایستاده بود. این‌ها تمام افرادی بودند که در جنگل کار می‌کردند.

سپس نوبت زنان و بچه‌ها شد. دو گاری بزرگ از اسباب و اثاثیه پر شده بود. خرگوش‌ها در قفس و مرغ و خروس‌ها پاهای‌شان به یکدیگر بسته شده بود. در خانه باز شد و مادر گیلار مرتب از داخل خانه به خیابان و بر‌عکس رفت و آمد می‌کرد که مطمئن شود هر چه لازم بوده با خود برداشته است. البته اولین نفراتی که گاری را در اختیار گرفته بودند آن‌را تا سر حد امکان پر کرده و حالا دیگر تقریبا جایی باقی نمانده بود.

گیج شدن زن بیچاره تحت این شرایط دیدنی بود. از یک اسباب و اثاثیه به طرف دیگر می‌دوید و یک گنجه سنگین را تا جلوی در کشان کشان آورده بود. دست آخر مجبور شد که آن‌را در جلوی در باقی بگذارد. چیزهای اصلی و مهم را فراموش کرده و خود را با چیزهای کم اهمیت سنگین و سنگین‌تر می‌کرد. یک ساعت قدیمی، تابلو‌های پرتره، یک بوق شکار و یک ماسوره بزرگ پارچه بافی از این جمله بود. همه آن‌ها را گرد گرفته بود. گردی که هر ذره آن از جوانی و روزهایی که رفته و دیگر باز نمی‌گردد صحبت می‌کردند.

کلمات کلیدی: رمان ترجمه شده رایگان، Alphonse Daudet، دانلود رایگان رمان خارجی، رمان اجتماعی، رمان جنگ، دانلود رمان اجتماعی، رمان واقعی، خاطرات واقعی، رمان های انگلیسی ترجمه شده، دانلود رمان خارجی جدید، روبر هلمون، دانلود بهترین رمان های جهان pdf، دانلود رایگان رمان خارجی عاشقانه، رمان خارجی ترجمه شده، Robert Helmont، داستان خارجی، داستان ترجمه شده، رمان خارجی، رمان عاشقانه، رمان ترجمه شده، دانلود داستان ترجمه شده

ادامه
اپلیکیشن رایگان کتاب سبز را نصب کنید و بیش از ۹۰۰۰ کتاب را همیشه همراه خود داشته باشید. اینجا را کلیک کنید.دانلود کتاب - ۵.۰۷ مگابایت
کتابراه - دانلود قانونی کتاب
دسترسی آسان به هزاران کتاب، رمان و مجله با اپلیکیشن کتابراه
نصب رایگان
کتاب‌های مرتبط
بیشتر

دانلود کتاب رمان همخونه شرقی

سمیه سادات هاشمی جزی

مجموعه کتاب
پرفروش‌های فصل پاییزمجموعه سلامتی بدنکتاب‌هایی که قبل از مرگ باید بخوانیدتاریخ ایران باستانمجموعه کتاب های میان رشته ایویژه محرمایلیاد و اودیسه هومرمجموعه شعر کهن پارسیازدواج ساختنی است نه شانسیکتابخانه موفقیت
نظرات
نخستین نظر را شما ثبت کنید!
برچسب ها
رمان ترجمه شده رایگان، Alphonse Daudet، دانلود رایگان رمان خارجی، رمان اجتماعی، رمان جنگ، دانلود رمان اجتماعی، رمان واقعی، خاطرات واقعی، رمان های انگلیسی ترجمه شده، دانلود رمان خارجی جدید، روبر هلمون، دانلود بهترین رمان های جهان pdf، دانلود رایگان رمان خارجی عاشقانه، رمان خارجی ترجمه شده، Robert Helmont، داستان خارجی، داستان ترجمه شده، رمان خارجی، رمان عاشقانه، رمان ترجمه شده، دانلود داستان ترجمه شده
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان