اپلیکیشن کتاب سبز
کتاب سبز
دانلود کتاب رایگان
موجود در کافه بازار و گوگلی پلی
نصب رایگان
دانلود روزانه بهترین کتاب‌ها در کانال تلگرام کتاب سبز

عضویت در کانال کتاب سبز

اپلیکیش اندروید کتاب سبز منتشر شد

هم اکنون رایگان نصب کنید

موجود در کافه بازار و گوگل پلی

دانلود کتاب صوتی کرکس‌های بی‌کرک و پر

پژمان رضایی (مترجم)
(۰)

پیشنهاد ویژه
هنر عشق ورزیدنتقویت عملکرد هوش و حافظهکتاب تمرکز روی اصول عکاسی دیجیتالای کاش عشق را زبان سخن بودکتاب نفیس کشیش آلبریکماهنامه دانشمند - شماره 653مردان ویفری زنان اسپاگتیمجموعه آثار جبران خلیل جبرانخرده جنایت‌های زناشوییهنر خوب زیستن
جزئیات کتاب
معرفی کتاب

کتاب صوتی کرکس‌های بی‌کرک و پر اثر خولیو رامون ریبیرو، ماجرای دو کودک زباله‌جمع‌کن است که پدربزرگشان استعمارشان می‌کند.

خولیو رامون ریبِیرو در 31 اَگوست 1929 در سانتا بِئاتریس، واقع در حوالی لیما، پایتختِ پِرو، در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد. در کودکی پدرش را به مرضِ سِل از دست داد و این مسأله بر وضعیتِ اقتصادیِ خانواده تأثیری به سزا گذاشت. از 1946 تا 1952 در دانشگاهِ پونتیفیسیایِ پِرو حقوق خواند و در همان جا با دیگر جوانانِ علاقمند به ادبیات و هنر آشنا شد. 

با چاپ داستان زندگی خاکستری در 1946 پا به عرصه‌ی ادبیات گذاشت. در 1953 برنده‌ی یک بورسِ تحصیلی شد که با آن توانست به اسپانیا سفر کند. با کشتی به بارسِلونا رفت و از آن جا راهیِ مادرید شد تا در دانشگاهِ کُمپلوتِنسه‌ی این شهر به مدتِ یک سال تحصیل کند. در این مدت مقالات و داستان‌های فراوان نوشت. 

با پایان یافتنِ بورسِ تحصیلی‌اش در 1953 به پاریس رفت و در محله‌ی لاتینی‌ها ساکن شد و آماده گشت تا تزش را درباره‌ی ادبیاتِ فرانسه به دانشگاهِ سوربن ارائه دهد. اولین کتابش کرکس‌های بی‌کُرک و پر را که یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای داستانسراییِ ادبیاتِ آمریکایِ لاتین به شمار می‌رود، در همین مدت نگاشت. ریبِیرو تحصیل را رها کرد و با کارهایِ گذرا متناوباً در آلمان، بلژیک و فرانسه اقامت گزید. از  1955 تا 1956 با اخذِ بورسیه به مدت یک سال در مونیخ ماند و اولین رُمانِ خود وقایع‌نگاریِ سَن گابریل را نگاشت. او در طول اقامتش در اروپا مجبور به انجام کارهایِ مختلفی شد از بازیافت‌ِ روزنامه‌های باطله، تا نگهبانی در هتل، بارکشی در ایستگاهِ قطار و فروشندگی لوازمِ چاپ. او در 1958 به لیما بازگشت و به عنوانِ استادِ دانشگاهِ ملی سن کریستوبال در آیاکوچو مشغول به کار شد. رُمانِ وقایع‌نگاریِ سن‌گابریل را در 1960 چاپ کرد که جایزه‌ی ملی رُمان را در این سال از آنِ او کرد. 

در 1961 به پاریس بازگشت و به مدتِ ده سال در آژانسِ خبریِ فرانس پرِس روزنامه‌نگاری کرد. در 1972 در دورانِ حکومتِ خوآن بلاسکو آلوارادو، به عنوانِ رایزنِ فرهنگیِ سفارتِ پرو در پاریس منصوب و بعداً نماینده‌ی کشورش در یونِسکو شد. در دسامبر 1985 نماینده و سفیرِ دائمِ پرو در یونسکو شد و تا 1990 در این مقام ابقاء شد. 

پیروِ دولتی‌سازیِ بانک‌ها در پِرو در زمان اولین دولتِ آلِن گارسیا، که منجر به خونریزی شد، جر و بحثی شدید میانِ خولیو رامون ریبیرو و دیگر هموطنِ معروفش، ماریو بارگاس یوسا، صورت گرفت که هر دو اتهاماتی سیاسی به یکدیگر وارد کردند. هر چند این جدالِ لفظی هرگز باعث نشد که یوسا همواره از خوآن رامون ریبِرو به عنوانِ یکی از پیشتازانِ داستان‌نویسی نوین در آمریکای لاتین نام نبرد. 

خوآن رامون ریبیرو در 4 دسامبرِ 1994 اندکی پس از دریافتِ جایزه‌ی ادبیِ خوان رولفو  بدرودِ حیات گفت و در گورستانِ باغ‌های صلح واقع در لا مولینا به خاک سپرده شد. 

از او مجموعه داستان‌های متعدد به جا مانده است که از آن جمله‌اند:

کرکس‌های بی‌کُرک و ‌پَر (1955)، داستان‌های موقعیت (1958)، بطری‌ها و آدم‌ها (1964)، سه داستانِ یاغی (1964)، ماهِ بعد میزان می‌شوم (1972)، کلماتِ لال (1974)، سیلویو در روسِدال (1977)، فقط برای سیگاری‌ها (1987) و داستان‌های سانتاکروسی (1992). 

منتقدین خولیو رامون ریبِیرو را در کنارِ خولیو کورتسار و خورخه لوئیس بورخِس به عنوانِ سه ضلعِ داستان‌سرایی ادبیاتِ آمریکایِ لاتین می‌شناسند. 

کلمات کلیدی: دانلود رایگان کتاب صوتی، داستان کوتاه، داستان صوتی، کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی داستان، داستان صوتی، کتاب گویا

ادامه
اپلیکیشن رایگان کتاب سبز را نصب کنید و بیش از ۹۰۰۰ کتاب را همیشه همراه خود داشته باشید. اینجا را کلیک کنید.دانلود کتاب - ۲۰.۵۹ مگابایت
کتابراه - دانلود قانونی کتاب
دسترسی آسان به هزاران کتاب، رمان و مجله با اپلیکیشن کتابراه
نصب رایگان
کتاب‌های مرتبط
بیشتر

دانلود کتاب صوتی غوکان شاه طلب

فلیکس ماریا سامانیگو

مجموعه کتاب
مجموعه کتاب های میان رشته ایماهنامه گزارش موسیقیایده‌های خلاقانهمجموعه شعر کهن پارسیمجموعه سلامتی بدنمجموعه حفاظت و امنیتمجموعه جنگ نرمعلم واقعی برای کودکانازدواج ساختنی است نه شانسیستارگان اقبال
نظرات
۱۳۹۹/۶/۱۶
با سپاس ازشما .خیلی قشنگ بود
برچسب ها
دانلود رایگان کتاب صوتی، داستان کوتاه، داستان صوتی، کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی، دانلود کتاب صوتی داستان، داستان صوتی، کتاب گویا
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان